25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü Kutlandı

"25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü" etkinlikleri kapsamında fiziksel, cinsel ve psikolojik şiddet görerek kadın sığınma evine sığınan 22 kadının yaptığı el işi ürünleri sergilenerek satışa sunuldu.
Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kadın Konukevi'nde kalan kadınların yapmış olduğu el işi ürünleri Mimar Sinan Camii önünde açılan stantta sergilendi. Farkındalık yaratmak adına açılan standa ilgi yoğun oldu. Standın önünden geçen vatandaşlara "Öldüren Sevgi İstemiyoruz" yazılı lokum dağıtılırken, stand çadırına ise "Erkeksen Öfkeni Yen", "Kadın Yoksa Sende Yoksun" yazıları asıldı.
Kadın Konukevi Müdürü Melek Gök ise, bu mücadele gününde kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için farkındalık oluşturmak amacı ile böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Gök, yaptığı açıklamada ise; "Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak bu farkındalığı yaratmak için toplumda vatandaşın dikkatini çekmek adına, kadınlarımızın yaptığı el ürünleri ile ilgili sergi açtık. Bu sergimizde satışımızda olacak. Toplumda bir kaç kişide de olsa farkındalık yaratabilirsek biz bunu bir kazanç bir katma değer olarak göreceğiz. Şiddeti önleme ve izleme merkezimiz kuruldu. Şiddeti önleme ile ilgili toplumda çalışmalar yapacak. Eğitim toplantıları yapacak. Şiddeti uğramış kadın sığınma evine sığınmış kadınlarımız var. Bu kadınlarımıza yönelik hem bakımlarını sağlıyoruz. Hem de hayata kazandırmak adına bir takım çalışmalar yapıyoruz. Halk eğitim ile işbirliği içerisinde bir takım el işleri öğretiyoruz. Onların yapmış oldukları ürünleri satarak gelire dönüştürüyoruz. Gelirin tamamı kadınlarımız için kullanıyoruz. Kadın konukevlerinin bir etkinliğidir" diye konuştu.


Sonraki Sayfa: Aday Memurları Asalete geçişleri kutlandı

Önceki Sayfa : 2015 Aralık Engelli Öğretmen Alımı Duyurusu