EKPSS başvuru işlemleri İl Müdürlüğünde yapılmaya başlandı

      4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye yapılacak olan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) başvuru işlemleri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde yapılmaya başladı.
 
      Bu amaçla hazırlanan 2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır
 
     Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2014-EKPSS’ye girmiş veya 2014-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmektedir.
 
     Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim düzeyi kadrolar için EKPSSP1 puanı, ön lisans düzeyi kadrolar için EKPSS P2 puanı, lisans düzeyi kadrolar için EKPSSP3 puanı ile tercihler kullanılacaktır.
 
     İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyi kadrolar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesinde öngörülen hükümler çerçevesinde tercihlere göre kura usulü ile yerleştirme yapılacaktır.
 
     2014-EKPSS puanı veya 2014-Kura başvurusu ile herhangi bir kadroya Merkezimiz tarafından yerleştirilen adaylar (ataması yapılsın veya yapılmasın) bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edemezler.


 


Sonraki Sayfa: 2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme İçin Adaylardan Tercih Alınması

Önceki Sayfa : ÇOCUK HAKLARI SÖZLEŞMESİNİN TANITIMI YAPILDI